Videa

Jihomoravští hasiči nyní zveřejnili video natočené v září loňského roku. Ke konci měsíce se na Pálavě zranil mladý horolezec a nemohl se pohybovat. Velitel zásahu při příjezdu na místo zjistil, že ke zraněnému muži je poměrně neschůdná cesta. Na pomoc proto přivolal policejní vrtulník a hasiče-letecké záchranáře. Podívejte se, jak vypadá záchrana horolezce z pohledu hasiče.

Vysoké učení technické v Brně v pondělí zveřejnilo druhý klip ze svojí čtyřdílné minisérie o mnichu Lobsingovi. Nejnovější díl pak představuje stravování studentů. "K čemu ti je osvícení, když je v lednici akorát hořčice? Potřebuješ technické řešení hladu. Nudle. Spoustu nudlí. Dřez místo hrnce? Párky v konvici? Gril ze žehličky? KUNG FU tě naučí dokonalosti. VUT FU tě naučí improvizovat." Univerzita videokampaní láká nové uchazeče o studium.

Východní učenec je unaven studiem kung fu, a proto se rozhodne vydat za poznáním do světa. Jeho cílem se stane údolí Šalin, kde chce proniknout do tajů učení a stylu života VUT FU. Tak vypadá nový propagační klip, kterým se Vysoké učení technické v Brně (VUT) snaží přilákat uchazeče o studium. Video si pár hodin po zveřejnění získalo tisíce fanoušků.

Na dobročinnosti druhých se chtěl na začátku ledna v Brně přiživit osmnáctiletý mladík. V pondělí ve dvě hodiny ráno zamířil s kamarády ke kasičce na náměstí Svobody. Pokoušel se z ní vylovit bankovky, měl ale smůlu. Natočily ho kamery a hlídka u něj byla téměř okamžitě.

Silvestrovská noc byla obzvláště náročná pro jihomoravské hasiče. Podle statistik vyjížděli za posledních pět let průměrně k 12 událostem. Letos se ale museli vypořádat s rekordním počtem událostí - zasahovali hned u 26 případů. Jen v Brně jich bylo třináct. Prvním jihomoravským požárem pár minut po půlnoci byl oheň, který zničil chatku v Brně-Jundrově.

Mezinárodní hudební festival Moravia Music Fest, jehož letošním tématem je JAZZ VOICES, čeká v Brně posledních pár dní. Vrchol dvouměsíční hudební akce přijde úplně na její závěr s nedělním koncertem proslulých TAKE 6, kteří jsou považovaní za jedno z nejlepších vokálních seskupení na světě. To dokazuje jejich sbírka deseti cen Grammy a titul nejnominovanější vokální skupiny v historii Grammy.

Do nepříjemné situace se v úterý večer dostal návštěvník jednoho z brněnských divadel. Po kulturním představení si odskočil na toaletu, ven už se však nedostal. Vrátný se domníval, že už tam nikdo není, a tak záchody zamkl. Bezradný muž tak z nejvyššího patra divadla volal na městskou policii a prosil je o pomoc.

Ve čtvrtek odpoledne si připsali brněnští policisté netradiční zákrok. Společně se strážníky totiž po Králově Poli naháněli "menšího bizona", který ohrožoval dopravu a chodce. Ukázalo se, že nejde o bizona, ale krávu skotského skotu. Do oprátky se jí však nechtělo, a tak pomohl až policejní taser.