Vánoce v Brně

Kulturní program ve vánočním duchu láká Brňany den před Štědrým dnem na Novou radnici. Ve Sněmovním a Rytířském sále a Křížové chodbě se uskuteční hudební a divadelní vystoupení, prezentace nebo výstavy. Pro děti jsou přichystané pohádky a různé soutěže. Akce začíná o půl desáté ráno, v sedm hodin večer vyvrcholí ohňostrojem na Dominikánském náměstí.

Výzdoba v brněnských ulicích a obchodech už několik dní nenápadně upozorňuje, že se blíží Vánoce. Na náměstí Svobody se od minulého úterý tyčí jedle ojíněná. Oblékla se už do řetězů a dalších dekorací, ale zatím vyčkává na okamžik, kdy se rozzáří a pochlubí svou krásou. Dřevěné stánky také stojí na svém místě, některé však mají stále zavřená okénka a kolemjdoucí si u nich nic nekoupí. Svoboďák naplno ožije v pátek odpoledne. 

Na náměstí Svobody se v úterý večer objevil Brňany vybraný vánoční strom. Majestátná jedle ojíněná měří 16 metrů. V bílovickém polesí vyrůstala 26 let, dokud ji v pondělí ráno nepokáceli lesníci.

Rozkopaný Zelný trh stále není ve stavu, aby se na něm mohly pořádat tradiční vánoční trhy. Na poslední chvíli se město s řemeslníky dohodlo na náhradní lokalitě Moravského náměstí. Trhy vypuknou už za dva týdny v pátek.