pátek, 23 leden 2015 16:58

Jak zabavit děti v sobotu? Putováním za zvířátky a vesmírným karnevalem

Napsal(a)
Na brněnské hvězdárně v sobotu odpoledne vypukne vesmírný karneval. Na brněnské hvězdárně v sobotu odpoledne vypukne vesmírný karneval. Hvězdárna a planetárium Brno

Prohlídka severských druhů zvířat spojená s jejich komentovaným krmením nebo záplava masek, veselá hudba, a ruční výroba svítících klobouků. Brněnská zoologická zahrada i hvězdárna na Kraví horře připravily na sobotu speciální program pro nejmenší návštěvníky.

Procházka s průvodcem startuje v zoo v sobotu dopoledne v deset hodin. Příchozí se seznámí se zvířecími obyvateli polárních oblastí, mezi nimiž se ukážou například rosomáci sibiřští (krmení v 10:00), lední medvědi (krmení v 10:30) nebo lachtani medvědí (krmení v 11:00), kteří předvedou připravené vystoupení.

O půl dvanácté přijde na řadu krmení sobů polárních. "Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak hustou mají srst, a kdo bude mít dost sil, může si potěžkat parohy devítiletého soba Václava," řekla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

V přednáškovém sále správní budovy zoo se bude promítat film "Kamčatka, láska na druhé straně planety" - začátek projekcí bude ve dvě a ve tři hodiny odpoledne.

Nejlepší kosmická maska dostane ocenění 

Vesmírným karnevalem ožije po obědě vstupní hala hvězdárny. Od jedné do pěti jsou tam vítáni děti i jejich dospělý doprovod v kostýmech. "Můžete být mimozemšťani, kosmonauti, roboti, vědci... vlastně cokoli, co vás napadne. Čím vesmírnější budete, tím lépe, ale netrváme na tom, hlavně, abyste měli vůbec nějaký kostým," stojí v pozvánce.

Účastníci z různých galaxií budou soutěžit o nejlepší masku. Další ceny budou nachystané v bláznivé tombole. Vstup na karneval je zdarma s omezením kapacity na 200 míst, zaregistrovat se je možné na webu hvězdárny.

V digitáriu se budou odpoledne konat představení Vzhůru nohama a Astronaut.