čtvrtek, 27 listopad 2014 09:37

VIDEO: Muže v divadle zamkli na záchodě. O pomoc musel volat strážníkům

Napsal(a) kol
Vrátný muže zamkl na divadelních toaletách, ven mu museli pomoct strážníci. (Ilustrační snímek) Vrátný muže zamkl na divadelních toaletách, ven mu museli pomoct strážníci. (Ilustrační snímek) pixabay.com

Do nepříjemné situace se v úterý večer dostal návštěvník jednoho z brněnských divadel. Po kulturním představení si odskočil na toaletu, ven už se však nedostal. Vrátný se domníval, že už tam nikdo není, a tak záchody zamkl. Bezradný muž tak z nejvyššího patra divadla volal na městskou policii a prosil je o pomoc.

"Ještě i jiný než umělecký zážitek si v úterý odnesl z jednoho brněnského divadla osmapadesátiletý divák. Ve 22 hodin volal ze svého mobilu strážníkům, že se po představení dostal do svízelné situace," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Muž si po představení potřeboval ještě odskočit. Na záchodě se však pravděpodobně trochu zdržel a někdo ho tam zamkl. Jeho tlučení na dveře a volání už neslyšel.

"Operační středisko se pokoušelo telefonicky spojit se zaměstnanci divadla a současně vyslalo k budově hlídku. Strážníkům se nakonec přímo na místě podařilo najít vrátného, který spolu s nimi zamířil ke dveřím pánských záchodů," popsal mluvčí.

Z toalet v nejvyšším patře pak společně zavřeného muže pustili. "Vrátný s omluvou vysvětlil, že měl za to, že budova je už prázdná," dodal Ghanem.

Média