úterý, 25 listopad 2014 22:10

VIDEO: Po Králově Poli pobíhal "malý bizon". Policisté ho skolili až taserem

Napsal(a) kol
Po Králově Poli pobíhal podle hlášení "malý bizon". Byla to však samice skotského náhorního skotu. (Ilustrační snímek) Po Králově Poli pobíhal podle hlášení "malý bizon". Byla to však samice skotského náhorního skotu. (Ilustrační snímek) Creative Commons, Hajor

Ve čtvrtek odpoledne si připsali brněnští policisté netradiční zákrok. Společně se strážníky totiž po Králově Poli naháněli "menšího bizona", který ohrožoval dopravu a chodce. Ukázalo se, že nejde o bizona, ale krávu skotského skotu. Do oprátky se jí však nechtělo, a tak pomohl až policejní taser.

"Již poněkolikáté jsme dostali hlášení o 'menším bizonovi', který utekl o dva dny dříve majitelce. Potuloval se kolem Hradecké, kde na komunikaci ohrožoval projíždějící řidiče. Nakonec jsme na něj narazili u zahrádkářské kolonie v Medlánkách," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Ukázalo se, že nejde o bizona, ale o samici skotského náhorního skotu. I když je toto plemeno velmi chlupaté, oproti bizonovi je to téměř drobek. Zatímco bizoni totiž mají kohoutkovou výšku 180 až 195 centimetrů, býci tohoto skotu dosahují v kohoutku "pouhých" 125 až 130 centimetrů.

Chtělo by to lovce bizonů, vtipkovali strážníci

"Společně se strážníky se nám ho podařilo obklíčit. Policisté měli ve voze lano na záchranu tonoucího, které jim posloužilo jako improvizovaná oprátka. Zvíře si ale nasazení oprátky nenechalo líbit, výhružně hrabalo nohou a dokonce se rozběhlo proti zasahujícímu policistovi," popsal zákrok policejní mluvčí.

Krávě menšího vzrůstu se snahy policistů nezamlouvaly a rozhodla se nespolupracovat. Nereagovala ani na výzvu "Stůj!". "Chtělo by to nějakýho lovce bizonů.", "Je to malý bizoňátko.", "Váží asi tak metrák," komentovali nahánění skotu po Brně zapojení strážníci.

Protože se "bizon" pohyboval v prostoru oblíbeném matkami s dětmi a pejskaři, nechtěli policisté riskovat možný střet s dalšími lidmi a zvíře znehybnili pomocí taseru. Poté mu nasadili oprátku a počkali na příjezd veterináře. "Ten konstatoval, že samice skotského náhorního skotu neutrpěla zranění a mohla být předána majitelce," uzavřel Šváb.

Média