pondělí, 10 srpen 2015 12:37

Varování: Internetové útoky sílí! Začněte se bránit! Komerční sdělení

Napsal(a)

Za posledních několik měsíců došlo k poměrně výraznému nárůstu internetových útoků. Již mnoho lidí přišlo o svá citlivá data, která byla hackery zneužita. Nenechávejte proto nic náhodě, a pokud jste to ještě neudělali, vybavte si počítač efektivní ochranou. Poradíme, jak na to v několika krocích.

Antivir jako základ

Téměř každý servis počítačů Brno hlásí zvýšení počtu zákazníků, kteří přicházejí kvůli napadení jejich počítače virem. Dodávají, že vina je v drtivé většině případů na straně majitele, protože neměl nainstalován účinný antivirový program. Důvod? Prý je moc drahý. Pokud si to myslíte i vy, rychle vás vyvedeme z omylu. V současné době je totiž možné i velmi kvalitní antivirové programy stáhnout zcela zdarma. Jedná se například o programy: Avast!, AVG, Avira aj. Tyto i další antivirové programy si můžete stáhnout zde.

01

Pozor na nenápadné programy

Musíte vědět, že antivirový program vás ochrání zejména před viry a trojskými koni. Po internetu kolují i další nebezpečné programy typu spyware, adware či malware, které se dokáží velmi nenápadně dostat do počítače a vytáhnout z něho cenná data. Ochrana proti nim je na místě. I v tomto případě si programy můžete stáhnout zcela zdarma. Velkou účinnost mají například: Ad-Aware Free Internet Security, Spyware Terminator či Spybot - Search & Destroy.

02

Hlídejte sami sebe

Není tajemstvím, že největší hrozbou pro každý počítač je jeho majitel. I vy byste se měli chovat zodpovědně. Znamená to jediné: Navštěvovat jen důvěryhodné internetové stránky a stahovat soubory jen z prověřených zdrojů.

Navštivte servis

Jestliže chcete mít jistotu, že je váš počítač v dobré kondici, navštivte servis notebooků Brno a nechte si provést základní diagnostiku. Pokud jsou závady a škodlivé programy odhaleny včas, nemusí být ani záchrana dat Brno problém.