středa, 05 srpen 2015 13:51

Do galerie napochodovalo stádo koz. Zaměstnanci je zamkli uvnitř

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Neobvyklí návštěvníci zavítali do brněnské galerie na Husově ulici. K překvapení zaměstnanců na nádvoří u frekventované ulice vběhlo stádo koz. Nic však nenechal náhodě. Za zvířaty zaklapli branku a přivolali strážníky, kteří kozy odchytili a předali chovateli.

"Zaměstnanci Moravské galerie projevili v úterý před polednem svou schopnost improvizovat, když k nim na nádvoří Pražákova paláce vběhlo menší stádo koz," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Hospodářskými zvířaty v centru města se však galeristé nenechali zaskočit a duchapřítomně za nimi zaklapli bránu, která běžně slouží ke vpouštění návštěvníků do paláce.

"Zvířata díky tomu zůstala zavřená v bezpečí nádvoří až do příjezdu přivolané hlídky a nemohla ohrozit bezpečnost dopravy ve frekventované Husově ulici, kudy v častých intervalech projíždějí i tramvaje," dodal Ghanem.

Strážníci ihned věděli, na kterého chovatele se mají obrátit. Třiačtyřicetiletému muži totiž kozy utekly už v pondělí. Náhodní kolemjdoucí ten den hlásili na linku 156 pohyb zvířat v okolí Krajského soudu.

"V obou případech hlídky malé stádo odchytily a předaly majiteli.