čtvrtek, 18 červen 2015 09:48

V Brně se srazil autobus s náklaďákem. Zranilo se jedenáct lidí

Napsal(a)
Při nehodě linkového autobusu s nákladním vozem bylo zraněno celkem 11 lidí. Při nehodě linkového autobusu s nákladním vozem bylo zraněno celkem 11 lidí. Hasičský záchranný sbor JMK

V úterý se krátce po dvanácté hodině v ulici Hněvkovského srazil autobus městské hromadné dopravy s nákladním autem. V důsledku srážky bylo zraněno celkem 11 lidí, z toho 10 cestujících autobusu. Policisté nyní vyšetřují příčinu nehody. Škoda se vyšplhá pravděpodobně a na milion korun.

"Za šest minut byli první hasiči na místě a zjistili, že se srazil linkový autobus s nákladním vozem. Obě auta zůstala po nehodě na ostrůvku v křižovatce," sdělil mluvčí hasičského sboru Jaroslav Mikoška. Během nehody došlo i k poškození semaforu, do kterého najel autobus a ohnul ho.

bus sem

V autobuse linky číslo 67 cestovalo v době nehody 25 lidí. "Záchranná služba jich 10 odvezla do nemocnic, stejně jako řidiče nákladního auta," doplnil Mikoška. Ostatní byli ošetřeni na místě.

Nehoda se stala na křižovatce ulic Hněvkovského a Sokolovská. Hasiči ihned po příjezdu zabezpečili místo nehody zasypáním uniklé provozní kapaliny, aby nedošlo k požáru. Obě ulice byly průjezdné po více než třech hodinách od nehody.

Policie v současné době vyšetřuje příčinu nehody. "Celková škoda ještě není odhadnuta, zřejmě se přiblíží až k milionu korun. Ohledáním nákladního vozidla jsme zjistili, že mělo propadlou technickou kontrolu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

1 2