čtvrtek, 28 květen 2015 10:49

Mula na silnici, koloušek v domě a ovce na dálnici. I toto řeší policie

Napsal(a)
Zatoulaná zvířata Zatoulaná zvířata pixabay.com

Velmi neobvyklé případy museli během uplynulých dnů řešit strážníci brněnské policie. A museli si přitom připadat jako pracovníci zoologické zahrady. Odchytávali totiž mulu na zastávce, kolouška v předsíni a ovce na dálnici.

Příběh zatoulané muly

"V pondělí na konci května brzy ráno přijali telefonát z ulice Antonína Procházky, kde podle volajících stál na autobusové zastávce nikým nehlídaný poník," uvedl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. I když se to mohlo zdát jako špatný vtip, strážníci nenechali nic náhodě a situace raději jeli zkontrolovat.

Zvíře nalezla vyslaná hlídka na ulici Pisárecká a mělo namířeno do Nového Lískovce. Nejednalo se však o poníka, ale o mulu, tedy křížence samce osla se samicí koně. Zvíře bylo viditelně vystrašené a plaché, a proto byly přivolány další hlídky, aby mulu pomohly odchytit. Nakonec několik hlídek strážníků křížence obklíčilo a odchytáři městské policie se jej podařilo uchopit za ohlávku.

Mula byla poté dovedena k majitelce. Ukázalo se, že jednačtyřicetiletá žena má podezření, že její zvířata pouští někdo záměrně. Proto celou záležitost převzala do rukou státní policie a případem se bude dále zabývat.

mula

Koloušek v domácnosti

Další kuriozitu řešili brněnští policisté v Tuřanech. "Strážníky přivolali obyvatelé jednoho tuřanského domu, po jehož zahradě v sobotu pobíhal bez matky malý koloušek," sdělil Ghanem. Koloušek si to poté namířil i do domu. Vyděšené mládě při pohledu na čtyřicetiletou ženu, která duchapřítomně zavřela dveře, ztuhlo a začalo naříkat.

Obyvatelka domu následně přivolala strážníky, kteří zvíře předali do péče mysliveckému hospodáři.

kolousek

Ovce na dálnici

Třetí případ zatoulaných zvířat byl i zdaleka nejnebezpečnější. "Státní policisté z oddělení dálniční policie ze 193. kilometru dálnice D1 oslovili v podvečer strážníky. Potřebovali na dálnici asistenci odchytové služby městské policie. Mezi auty jedoucími směrem do Olomouce totiž zmateně pobíhaly ovce," popsal průběh události Ghanem.

Přivolaná policie našla zvířata ve značně nervózním stavu. Vystrašené ovce se choulily k sobě za mýtnou bránou. Bylo potřeba skutečné trpělivosti a opatrnosti ze strany strážníků, aby vystresované ovce nevběhly na dálnici. To by mohlo vést ke katastrofě.

Policistům se však podařilo všechny tři ovce zajistit a po půl hodině předat odchytové službě. Té se nepodařilo najít majitele zvířat, a tak ovce odvezla do dočasné péče k chovateli ve Slatině.

ovce