úterý, 26 květen 2015 09:55

Dálnici D1 blokovala nehoda čtyř kamionů. Dva řidiči srážku nepřežili

Napsal(a)
Tragická nehoda kamionů na D1 Tragická nehoda kamionů na D1 Policie České republiky

V pondělí došlo na dálnici D1 u Brna k tragické dopravní nehodě čtyř kamionů. Při srážce zemřeli dva lidé, jeden byl zraněn. Kamiony byly velmi poničené. Silnice byla neprůjezdná ve směru na Kroměříž a Vyškov, ve směru na Brno byl provoz omezený. Tvořily se několikakilometrové kolony.

Nehoda se stala krátce před půl desátou na 203. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov poblíž Bedřichovic.

"Hasiči společně s policisty na místě do příjezdu záchranné služby resuscitovali jednoho z řidičů. Ten přesto následkům zranění podlehl. Další usmrcený řidič zůstal v kabině zaklíněný. Hasiči po vyšetření nehody vyprostili jeho tělo ze zdevastované kabiny. Jednoho řidiče záchranáři odvezli do nemocnice," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě tragické nehody byl i příbuzný jedné z obětí. Hasiči proto využili specialistu vyškoleného k poskytnutí posttraumatické péče.

Po havárii byla silnice na neprůjezdná a řidiči museli využít objížďky přes Brno-Slatinu. V opačném směru na Prahu přetočený kamion blokoval jeden jízdní pruh.

"Ve směru na Vyškov byla dálnice v průběhu vyšetřování a odklízení havárie několik hodin neprůjezdná. I když jeden z havarovaných kamiónů blokoval jeden jízdní pruh ve směru na Prahu, provoz na Prahu byl během poměrně krátké doby veden zbývajícími dvěma jízdními pruhy," uvedl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Silnice byla opět plně průjezdná až v 17:30. Policisté nyní vyšetřují příčinu nehody.

pbm095t-2015-05-25-b85f7cc4 pbm105t-2015-05-25-8fb0a0c8 nehoda kamiony policie1 nehoda kamiony policie2 nehoda kamiony policie3 nehoda kamiony policie4 nehoda kamiony hasici1 nehoda kamiony hasici2