čtvrtek, 02 duben 2015 11:25

Řidiče na dálnici D2 čekají komplikace. Most u Olympie je zavřený

Napsal(a)
Řidiče čekají kolony a objížďky. Ilustrační snímek. Řidiče čekají kolony a objížďky. Ilustrační snímek. pixabay.com

Na řidiče jedoucí po dálnici D2 u brněnské Olmypie čekají kolony a objížďky. Sjezd na Chrlice (Exit 3) a most k nákupnímu centru se totiž opravují. Nadjezd je průjezdný jen od Olympie na Chrlice, v opačném směru ho mohou projet jen autobusy. Dopravní policisté proto upozorňují řidiče, aby počítali s objížďkou.

"V důsledku zahájené opravy mostu nad dálničním tělesem bude sjezd z dálnice ve směru z Bratislavy na Brno zcela uzavřen, řidiči budou sjíždět až na následujícím možném sjezdu - Nákupní zóna Brno–jih, kterým se dostanou zpět na dálnici D2 do směru na Bratislavu a dalším sjezdem budou moci sjet k obchodnímu centru Olympia a na silnici číslo 152 propojující dálnici D2 a rychlostní silnici R 52," popsala mluvčí brněnské policie Petra Vedrová.

Řidiči tak budou muset udělat kličku do protisměru. V důsledku této objízdné trasy lze na celém dopravním uzlu na jihu Brna očekávat kolony, zejména v odpolední špičce.

Most přes dálnici bude průjezdný pro řidiče jedoucí od Olympie a od Modřic směrem na Chrlice, i ti by však měli počítat se zdržením. Provoz totiž bude řízen kyvadlově semafory. Řidiči jedoucí od Chrlic však po mostě neprojedou, průjezdný bude jen pro autobusy

"Oprava mostu by měla trvat až do července. Komplikace na dálnici D2 přináší také uzavírka sjezdu na Břeclav. Policisté nabádají řidiče, aby důsledně sledovali a dodržovali dopravní značení," doplnila Vedrová.