čtvrtek, 26 únor 2015 08:54

Na Veveří na maso. O víkendu bude na hradě slavnost uzeného

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Hrad Veveří se o víkendu 28. února a 1. března rozvoní uzeným masem a řeznickými specialitami. Uskuteční se tam totiž Slavnosti moravského uzeného. Na návštěvníky čekají ochutnávky, soutěž pojídačů knedlíků i kuchařská show. Program bude připraven také pro děti. Hlavním lákadlem ale jsou uzené regionální dobroty.

"Kromě specialit jako jsou uzené maso, klobásky a šunky čeká účastníky na slavnostech spousta zábavy a zajímavostí o masopustním období na moravském  venkově. Uzené výrobky na slavnostech představí vybraní uzenáři z celé Moravy. Všechny své produkty zpracovávají podle tradičních rodinných receptur bez užití chemie," lákají organizátoři akce.

V průběhu dne budou moci návštěvníci hlasováním sami rozhodnout, kdo se stane nejlepším uzenářem pro rok 2015. Součástí akce bude také bohatý doprovodný program, který ocení především gurmáni a rodiny s dětmi.

"Pro malé návštěvníky je přichystáno divadlo, mini zoo z farmy Eden, soutěž nebo výroba masek. Dospělým výlet za gastronomií zpestří profesionální řezníci, kteří ukáží, jak se správně porcuje maso a jak zpracovat celého čuníka," dodávají organizátoři.

Labužníky potěší také kuchařská show a uskuteční se i klání jedlíků. Ti budou mít za úkol v co nejkratším čase sníst přidělenou porci knedlíků plněných uzeným masem. Chybět nebudou ani muzikanti.

Vstup na akci do hradního areálu stojí 100 korun a každý návštěvník ke vstupence dostane ovarovou polévku. Na milovníky masa čeká také ochutnávka uzeného, které najdou na stáncích jednotlivých uzenářů; volný vstup na workshopy věnované uzení a malá kuchařka, v níž najdou recepty z moravské masopustní gastronomie.

Slavnosti budou pro návštěvníky otevřené v sobotu od deseti hodin dopoledne do půl páté odpoledne. V neděli pak jen do čtyř hodin.