pondělí, 02 únor 2015 14:54

VIDEO: Dáš-li člověku nudle, nakrmíš ho na jeden den. Aneb VUT FU podruhé

Napsal(a) kol

Vysoké učení technické v Brně v pondělí zveřejnilo druhý klip ze svojí čtyřdílné minisérie o mnichu Lobsingovi. Nejnovější díl pak představuje stravování studentů. "K čemu ti je osvícení, když je v lednici akorát hořčice? Potřebuješ technické řešení hladu. Nudle. Spoustu nudlí. Dřez místo hrnce? Párky v konvici? Gril ze žehličky? KUNG FU tě naučí dokonalosti. VUT FU tě naučí improvizovat." Univerzita videokampaní láká nové uchazeče o studium.

"Když mají mladíci ze Západu po krk civilizace, vyholí si hlavu a odchází do tajemného kláštera Šaolinů na vysoké hoře někde v Číně. Tam studují prastaré umění Kung Fu, učí se trpělivosti a skromnosti. Kam ale odchází šaolinští mladíci, když mají po krk trpělivosti, skromnosti a suchých záchodů? Chtějí také klimatizaci, wifi a USB ohřívače čaje. A tak putují na daleký Západ, do chrámu vědění VUT FU. Studovat techniku života."

Tak univerzita na webových stránkách začíná svou novou kampaň. Nejnovějším videem pak navazuje na předchozí díl, kdy mladý mnich Lobsing odchází z kláštera východního učení a přichází do Údolí Šalin studovat „techniku života” na VUT. Video mělo u uživatelů internetu velký úspěch. Za prvních pět dní si ho přehrálo více než 34 tisíc lidí.

Podívejtese na další video ze série o Lobsingovi.