Zprávy z regionu Brno
Centrum Vídeňská - brněnské nákupní centrum, které spravuje společnost PQ Asset Management, brzy přivítá nového nájemce. Bude jím český e-commerce gigant MALL.CZ, který podepsal smlouvu o pronájmu prodejních prostor s celkovou plochou 2 000 m2.
V době nouzového stavu bylo možné doklady, které propadly, dál užívat jako platné. Zatímco u občanek toto opatření skončilo spolu s nouzovým stavem, pro řidičské průkazy vydala Evropská unie nařízení, jímž jim automaticky prodlužuje platnost o sedm měsíců.
Veškeré aktuální informace naleznete na novém městském webu: www.brno.cz/koronavirus. Informace v článku níže už nadále nebudou aktualizovány. Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo 10. 3. sérii opatření, kterými reaguje na šíření koronaviru SARS-CoV-2 (způsobujícího onemocnění COVID-19) v České republice. Zakázány jsou všechny hromadné akce, kde je najednou…
Kam s ním, lámou si s klasikem hlavu někteří Brňané. Řeč je o jedlém oleji. Do kanalizace nepatří, ucpává ji, zanáší čističky odpadních vod, znečišťuje životní prostředí. V Brně ale mají hned několik možností, jak se ho ekologicky zbavit. Tou nejjednodušší je hodit ho v…
Deset mateřských a základních škol se zúčastní studie centra RECETOX. V létě a v zimě zde vědci provedou měření, a to uvnitř školy i venku. Výsledky přispějí k evropskému projektu zaměřenému na kvalitu životního prostředí ve městě a jeho dopady na zdraví lidí, zvláště dětí…
Bruslařka, které strážníci na konci února zachránili život a vytáhli ji z ledové vody, poslala městské policii o svém zážitku dopis určený veřejnosti. Přinášíme ho v plném znění.
Brněnští strážníci v uplynulých deseti dnech v historickém jádru města mapovali, jak si řidiči osvojili nový ceník a časy, podle kterých se ve vybraných ulicích platí za parkování.
pondělí, 21 březen 2016 21:38

Kanceláře a laboratoře v Brně Komerční sdělení

Zakládáte novou firmu, pro kterou potřebujete vhodné kanceláře v Brně? Nebo chcete svou kancelář přestěhovat na atraktivnější a dopravně dostupnější místo? Vaše představy může dokonale splnit společnost VIENNA POINT a.s. V nabídce této společnosti jsou výborné brněnské kancelářské prostory, které naleznete přímo na webových stránkách.
Hodinu po půlnoci v noci na pátek vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu v Brně na ulici Filipínského. Plameny způsobily téměř půlmilionovou škodu. Nikdo se však nezranil. Na místě zasahovaly tři jednotky a oheň definitivně zlikvidovali ve čtvrt na tři ráno.
O víkendu se čerpací stanice nejen v Brně, ale i po celé České republice opět zaplní skauty. Uskuteční se totiž již 18. ročník tradiční sbírky Společně proti leukémii! Skauti a skautky v "krvavě" rudých tričkách budou projíždějícím autům umývat okna a řidiči jim na oplátku…
S blížícím se koncem prázdnin přichází pro mnohé rodiče i děti nová životní etapa. Mladí potomci se 1. září vydávají na dlouhou životní pouť ve znamení vzdělávání. A velice příznivým zjištěním je, že počet těchto dětí každý rok roste. A to i v Brně.
pondělí, 10 srpen 2015 12:37

Varování: Internetové útoky sílí! Začněte se bránit! Komerční sdělení

Za posledních několik měsíců došlo k poměrně výraznému nárůstu internetových útoků. Již mnoho lidí přišlo o svá citlivá data, která byla hackery zneužita. Nenechávejte proto nic náhodě, a pokud jste to ještě neudělali, vybavte si počítač efektivní ochranou. Poradíme, jak na to v několika krocích.
Páteční ráno narušil rozsáhlý požár výrobní haly na Kaštanové ulici v Brně. Na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek, hasící práce ztěžovalo horké počasí, kvůli kterému se museli vyčerpaní hasiči střídat. Celková škoda se odhaduje na desítky milionů korun.
Neobvyklí návštěvníci zavítali do brněnské galerie na Husově ulici. K překvapení zaměstnanců na nádvoří u frekventované ulice vběhlo stádo koz. Nic však nenechal náhodě. Za zvířaty zaklapli branku a přivolali strážníky, kteří kozy odchytili a předali chovateli.
Od příštího týdne začne na japonském ostrově Honšú 23. Světové skautské jamboree, tedy setkání. Z České republiky na něj míří tři stovky skautů a skautek. Mezi nimi i čtyřicet dětí a dospělých z Brna a Jihomoravského kraje. Na odjezd se připravovali dva roky.
V horkých letních dnech nehrozí z nedbalosti pouze požáry lesů, ale klidně i oděvů. Brněnští strážníci dostali v úterý večer hlášení, že u obchodního domu v Úzké ulici leží popálená žena. Přímo na ní totiž pravděpodobně od cigarety začaly hořet kalhoty. Hlídka strážníků se ihned…