středa, 18 únor 2015 12:18

La Película ukáže návštěvníkům Scaly španělsky mluvící svět

Napsal(a)
Festival La Película představuje filmy ze španělsky mluvících zemí. Festival La Película představuje filmy ze španělsky mluvících zemí. www.lapelicula.cz

Spolupráce s diktátorským režimem, vyjednávání s baskickými separatisty, nebo pohled do zákulisí obchodu s fotbalovými talenty. To všechno nabídne desátý ročník festivalu španělsky mluvených filmů La Película, který bude k vidění v brněnské Scale. Na programu jsou vedle snímků, které se soustředí na aktuální společenské problémy jako je ekonomická krize nebo emigrace, i ty, jež připomínají příběhy minulého století.

Kino Scala uvede od čtvrtka do neděle každý den dva snímky. Výběr se skládá z výrazných autorských filmů, které často nedisponují vysokým rozpočtem, ale nabízejí originální a autentické výpovědi o životě ve Španělsku a Latinské Americe.

Diváci se mohou těšit kromě španělské kinematografie také na průřez filmovou tvorbou Latinské Ameriky. Velmi úspěšná černá komedie Divoké historky zastupuje Argentinu, psychologické drama Psí maso připomíná chilskou diktaturu, předloňský vítěz festivalu v San Sebastianu snímek Příšerné vlasy výrazně upozornil na venezuelskou produkci.

Festival se odehrává kromě Brna také v Praze, Ostravě a Hradci Králové. Pořádají jej Velvyslanectví Španělska, Institut Cervantes a kino Světozor.