středa, 07 leden 2015 09:51

VIDEO: Zloděj se na Svoboďáku pokusil okrást charitu. Natočila ho ale kamera

Napsal(a)
Mladík měl zálusk na peníze z kasičky Červeného kříže na náměstí Svobody. Mladík měl zálusk na peníze z kasičky Červeného kříže na náměstí Svobody. Městská policie Brno

Na dobročinnosti druhých se chtěl na začátku ledna v Brně přiživit osmnáctiletý mladík. V pondělí ve dvě hodiny ráno zamířil s kamarády ke kasičce na náměstí Svobody. Pokoušel se z ní vylovit bankovky, měl ale smůlu. Natočily ho kamery a hlídka u něj byla téměř okamžitě.

"V doprovodu svých dvou známých se mladík na náměstí Svobody zastavil u kasičky Českého červeného kříže a po chvíli v ní začal tenkým klacíkem lovit bankovky," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Úmysly mu však překazili strážníci, kteří na místo dorazili během několika desítek sekund.

"Hlídku v terénu na trojici upozornila obsluha kamer městské policie, která nepoctivé chování okamžitě zpozorovala," dodal mluvčí. Mladému zloději nepomohla ani omluva. Nakonec před strážníky uznal, že peníze chtěl vzít. 

"Mladík se tedy neobohatil, ale naopak si odnesl tisícikorunovou pokutu a strážníci ho z místa vykázali," uzavřel Ghanem.

Výtěžek vánoční sbírky Červeného kříže organizátoři každoročně věnují dětským domovům.

Média