čtvrtek, 01 leden 2015 10:29

Patnáctiletý kluk na Silvestra vypadl z okna. Posilnil se alkoholem ze zásob rodičů

Napsal(a) klu
Chlapec se opil a vypadl z okna. (Ilustrační snímek) Chlapec se opil a vypadl z okna. (Ilustrační snímek) pixabay.com

První hodiny nového roku proběhly v Jihomoravském kraji i přímo v Brně bez závažnějších událostí. Policisté ale i tak v noci řešili 202 událostí. Většinou šlo o slovní či drobné fyzické konflikty a o rušení nočního klidu. Výjimkou byl patnáctiletý chlapec z Juliánova, který se s kamarádkami opil a vypadl z okna.

"V Juliánově 'slavil' Silvestra patnáctiletý chlapec se dvěma děvčaty ve věku 14 a 13 let. Nechyběl ani alkohol, který si bez dovolení vypůjčili z rodičovských zásob," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Zřejmě právě alkohol přispěl k tomu, že mladík vypadl z okna ve druhém patře.

"Naštěstí jeho zranění nebyla život ohrožující a byl při vědomí převezen do nemocnice. Ještě předtím absolvoval dechovou zkoušku s výsledkem 1,6 promile," dodal mluvčí. Zatímco pořádkoví policisté měli práci se sháněním rodičů, případ převzali brněnští kriminalisté.

Brněnští policisté kvůli oslavám konce roku každoročně posilují hlídky především v centru města, kde bývá největší koncentrace slavících lidí. "Standardně řeší policisté v kraji mezi 20:00 a 8:00 ráno zhruba 80 událostí, během silvestrovské noci to bývá až trojnásobek," dodal Šváb.