úterý, 30 prosinec 2014 08:58

Mladíci na Svoboďáku ukradli kozu. Odvézt ji chtěli šalinou

Napsal(a) kol
Dva muži se rozhodli z betléma ukrást sochu kozy. Dva muži se rozhodli z betléma ukrást sochu kozy. Turistické a informační centrum města Brna

V pondělí brzy ráno řešili brněnští strážníci kutiózní případ. Dva muži totiž chtěli, "aby ve městě byla nějaká legrace", a tak se rozhodli ukrást sochu kozy z dřevěného betléma na náměstí Svobody. Jejich počínání ale viděl nedaleko pracující muž a oznámil ho městské policii. Únik šalinou jim tak nevyšel.

"Dva mladíky odnášející z betléma na náměstí Svobody dřevěnou sochu kozy viděl v pondělí ráno muž pracující na nedalekém prostranství," uvedl Michal Simandl z brněnské městské policie.

Muži ihned poté nastoupili s ukradenou sochou do tramvaje a odjeli směrem na Malinovského náměstí. Tam na ně však už čekala hlídka městské policie.

"Dvaadvacetiletý mladík i jeho šestadvacetiletý kamarád nejprve krádež zapírali s argumentem, že kozu vyřezali sami. Když však zjistili, že jejich čin měl na náměstí svědky, krádež přiznali s vysvětlením, že chtěli, aby ve městě byla nějaká legrace," dodal Simandl.

Strážníci vše zdokumentovali, dřevěné zvíře vrátili na původní místo a případ předali do správního řízení.