pátek, 12 prosinec 2014 10:48

Muži vydírali stánkaře z Komárova. Udal je až po výhružkách, že zabijí jeho matku

Napsal(a) kol
Policie dopadla tři vyděrače. (Ilustrační snímek) Policie dopadla tři vyděrače. (Ilustrační snímek)

Brněnští kriminalisté chytili trojici mužů podezřelých z loupeže a vydírání. Ti více než půl roku vydírali obchodníka vlastnícího novinový stánek v Komárově. Minulý týden ho okradli přímo u něj doma, ani to jim ale nestačilo a chtěli víc. Do dvou dnů měl přinést 30 tisíc korun, jinak zabijí jeho matku. V tu chvíli už se však obrátil na policii.

"Nejmladší z trojice se minulý rok v létě seznámil s pětapadesátiletým mužem, který provozoval novinový stánek v Komárově. Od konce listopadu mladík společně se svými známými začal muže vydírat," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Muži ve věku 19, 24 a 39 let nejprve po podnikateli chtěli cigarety, následně i peníze a vyhrožovali mu fyzickou likvidací. "Vše vygradovalo minulý týden, kdy vyděrači svoji oběť navštívili i doma, kde muži odcizili asi deset tisíc a nějakou techniku, kterou následně prodali v zastavárnách," dodala mluvčí.

Při této návštěvě však po muži povedená trojice požadovala ještě dalších třicet tisíc korun, které měl dodat do osmačtyřiceti hodin. Pokud to neudělá, hrozili mu zabití jeho matky.

"Muž poté již kontaktoval policii a rozběhlo se opatření. V den, kdy si vyděrači přišli pro peníze, už na ně čekali kriminalisté. Trojice mužů svým jednáním způsobila pánovi škodu asi sedmdesát tisíc korun," popsala Straková. Muži s bohatou trestní minulostí skončili ve vazbě a hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi.