čtvrtek, 11 prosinec 2014 15:07

Opilá řidička jela jen po ráfcích. Spěchám do práce, tvrdila policistům

Napsal(a) kol
Opilá cizinka jela jen po ráfcích. Opilá cizinka jela jen po ráfcích. Policie ČR

Kuriózním způsobem na sebe minulý týden policisty upozornila šestatřicetiletá cizinka, která v Brně značně posilněná alkoholem usedla za volant. Nebylo jí ani divné, že auto nejede úplně normálně. Nebylo se čemu divit, vůz jel totiž předními koly jen po ráfcích. Po dechové zkoušce navíc žena trvala na tom, že bude pokračovat v jízdě, musela prý do práce.

"Vozidlo projíždějící brněnskými Černovicemi bylo na první pohled špatně ovladatelné, obě přední kola totiž jela pouze po ráfcích a jedno z nich mělo roztrženou pneumatiku. Bezpečnost silničního provozu ohrožoval nejen technický stav vozu, ale i zdravotní způsobilost jeho řidičky. Žena se chovala zmateně a jevila známky podnapilosti," uvedla brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Hlídka cizinecké policie proto ženě nechala dýchnout. Zkouška prokázala více než dvě promile alkoholu v dechu. "Cizinka se k požití alkoholu před jízdou přiznala. Vypila prý dvě deci vodky, a pak se autem vydala do práce," dodala mluvčí.

Poté, co policistům vysvětlila genezi svého nebezpečného jednání, trvala na tom, že musí do práce a bude pokračovat v jízdě. Dalším úkonům se bránila natolik, že policisté museli použít donucovací prostředky.

"Ženě zadrželi řidičský průkaz a umístili ji do policejní cely. Po provedení dalších úkonů policejní inspektor ženě sdělil podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí až jeden rok za mřížemi," uzavřela Vedrová.