čtvrtek, 20 listopad 2014 10:43

Opilec chtěl přespat u známé. Když nesouhlasila, zkopal ji

Napsal(a)
Agresivní muž měl v krvi víc než dvě promile. Agresivní muž měl v krvi víc než dvě promile. Ilustrační obrázek

Svéráznou představu o návštěvě své známé měl ve středu šestačtyřicetiletý muž z Brna-venkova v podroušeném stavu. Vloudil  se jí do bytu s oznámením, že tam hodlá přespat. Žena mu to nechtěla dovolit, a tak ji napadl. Policie pak našla agresora spícího právě v onom bytě.

 

"Odpoledne v hodně podroušeném stavu zazvonil u židlochovického bytu své známé a nevybíravě se vloudil dovnitř. Když jí opilec oznámil, že by rád přespal, rozhořel se spor. Ten se brzy přeměnil z verbálních vulgárních nadávek ve fyzické napadení," uvedl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

Opilý agresor nehleděl na slušné chování hosta, ženu povalil na zem a kopal do ní. Vyděšená žena se zachránila až útěkem. "Po ošetření v nemocnici nahlásila případ židlochovickým policistům. S pátráním po agresivním opilci neměla hlídka výrazné problémy. Našla jej spícího v bytě napadené ženy," popsal mluvčí.

Policistům pak muž nadýchal více než dvě promile alkoholu. Vystřízlivět pak místo bytu známé musel v policejní cele. Nyní musí počítat se stíháním za ublížení na zdraví a porušování domovní svobody.