čtvrtek, 20 listopad 2014 10:15

Informatik zneužil osobní data z internetu. Po troškách si napůjčoval sto tisíc

Napsal(a)
Mladý informatik si domlouval půjčky na jména, která našel na internetu. (Ilustrační obrázek) Mladý informatik si domlouval půjčky na jména, která našel na internetu. (Ilustrační obrázek) www.pixabay.com

Na jednoduchý, ale ne zrovna legální způsob, jak získat sto tisíc korun, přišel devětadvacetiletý muž z Brna-venkova. Na internetu hledal osobní údaje uživatelů, která pak používal při sjednávání tisícikorunových půjček přes internet a mobilní telefon. Udělal však několik chyb, díky kterým ho policie odhalila.

Mladý muž si denně na vyhledaná jména dokázal sjednat i více než deset půjček. "Osobní údaje, které na internetu nenašel, pak při získávání půjčky falšoval. Takto během dvou měsíců získal více než sto tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kriminalisté po muži začali pátrat po upozornění od úvěrové společnosti. Při svém počínání však udělal několik chyb, které policii navedly na jeho stopu. "Mimo jiné si naivně nechal získané peníze posílat na svůj speciálně zřízený účet a na účet své známé. To se nakonec ve vyšetřování případu ukázalo jako stěžejní," popsal mluvčí.

Snadno získané peníze muž, který pracuje v oblasti informačních technologií, používal pro svou potřebu. Policie ho už obvinila a je stíhán pro podvod.