středa, 23 září 2015 19:17

Partnerská hádka vyústila ve společný útok na strážníky. Vzduchem letěla i svítílna

Napsal(a)

V neděli dostali policisté hlášení o hádce dvou partnerů v Králově Poli. Během ní měla být údajně poraněna žena, a tak se na místo vydala policejní hlídka. Pravděpodobně ale nečekali, kolik úsilí nakonec budou muset vyvinout, aby celou situaci vyřešili. Samotný příjezd strážníků totiž agresivního partnera ještě více rozohnil.

"Policisty poslal do patřičných míst a svou družku neuvěřitelně vulgárním způsobem vyzval, aby šla spát. Vzápětí se jeho agresivita obrátila proti policistům," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Nejdřív se na ně pokoušel poslat svého psa. Když se však ukázalo, že jde o marný pokus, utekl se schovat do blízké chaty. Dlouho v ní však nepobyl. Po chvíli totiž pobral kuráž k novému útoku. Vyběhl z chaty se svítilnou v ruce. Tu poté mrštil na policisty a s bojovým pokřikem se na ně holýma rukama vyřítil.

Tento nápad ale nedopadl podle útočníkových představ. Policisté jej snadno zpacifikovali a agresor skončil v poutech na zemi. "Změnu situace neunesla ani dosud přihlížející žena, která policisty na místě proklela a vrhla se na ně. Vedlo se jí ovšem stejně, jako jejímu druhovi," řekl Šváb.

Ukázalo se, že oba aktéři byli pod vlivem alkoholu a proto si je hlídka odvedla na služebnu. "V chatě jsme navíc objevili dalšího muže, který byl po mozkové mrtvici ochrnutý na polovinu těla. Toho záchranáři převezli do nemocnice"“ doplil policejní mluvčí.