pondělí, 14 září 2015 12:21

Hloupý Honza si buchty z obchodu odnést nestačil, dvě pro jistotu snědl

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Dvěma zcela odlišnými krádežemi se o víkendu zabývali brněnští strážníci. V jednom případě šlo o buchty, v tom druhém pak o drahé zboží z hobbymarketu a videotelefon. Ačkoli se cena ukradeného zboží výrazně lišila, mají oba případy pro podezřelého "hloupého Honzu" i milovníka elektra podobné důsledky.

"V neděli krátce po poledni zamířila hlídka k jednatřicetiletému muži, který si údajně odnesl z komínského hobbymarketu velmi drahé zboží. Ostraha u něj objevila několik LED pásek, láhve s čistidlem, a dokonce i videotelefon," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Hodnota odcizených věcí překročila deset tisíc korun. Případ si proto převzali státní policisté pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

V rukou kolegů z Policie České republiky skončil

O něco dříve však v rukou strážníků a policistů skočil i sedmatřicetiletý muž. "Podle pracovníků bezpečnostní agentury vynesl ze supermarketu v centru města potraviny za podstatně nižší částku. Údajně odcizil dvě buchty v celkové hodnotě 18 korun, další dvě buchty prý stihl sníst ještě před příchodem ostrahy," dodal mluvčí.

V minulosti se už ovšem dopustil majetkové kriminality, a bez ohledu na způsobenou škodu je podezřelý ze spáchání trestného činu. Chuť na sladké pečivo se mu tak nejspíš prodraží.