úterý, 15 září 2015 16:38

Brněnští strážníci zasahovali u hádky kvůli ořechům.

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Ke kurióznímu konfliktu vyjížděla v úterý dopoledne hlídka brněnské městské policie. Tři lidé se hádali, uráželi a údajně i napadali kvůli ořechům, které byly jedné z účastnic. Mladšímu muži a ženě se však nelíbilo, že je majitelka napomenula, aby je netrhali. Hlídka případ nyní postoupila ke správnímu řízení jako přestupek proti občanskému soužití.

"Hlasitá hádka několika osob v parku nedaleko ulice Ludmily Konečné byla příčinou oznámení, přijatého strážníky na tísňové lince v úterý v dopoledních hodinách.

"Hlídce si pak na místě postěžovala padesátiletá žena, že když upozornila přítomného šestatřicetiletého muže i stejně starou ženu, aby v parku netrhali ořechy, které jsou její, tak jí prý oba začali slovně napadat," popsal mluvčí brněnských strážníků Michal Simandl.

To však nebylo všechno. Muž starší ženu údajně silně chytil za ruku a zahodit její mobilní telefon do trávy.

Strážníci se přesvědčili, že žena neutrpěla na ruce žádné zranění, a protože celou událost potvrdila i další žena, která se v parku procházela, hlídka vše důkladně zdokumentovala a pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití případ postoupila ke správnímu řízení.