středa, 26 srpen 2015 11:48

Policistům se v Brně podařilo zadržet již 500 zdrogovaných řidičů. Jubilejním úlovkem byla těhotná žena

Napsal(a)

V Brně se policistům podařilo dosáhnout smutného jubilea. Zadrželi totiž již pětistého řidiče automobilu, který byl pod vlivem drog. O to smutnější však tento úlovek byl, že šlo o těhotnou ženu, která byla za podobný čin chycena i loni.

"Při kontrole zjistili, že užila návykovou látku, test byl pozitivní na amfetamin. Řidička snad po své loňské zkušenosti, kdy jí byla udělena kauce a odtaženo vozidlo, s policisty spolupracovala a postoupila i lékařské vyšetření spojené s odběrem krve," uvedl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Osmadvacetiletá Brňanka byla navíc v devátém měsíci těhotenství. Svým jednáním tak jen potvrdila velice smutný a tragický trend brněnských silnic, které jsou často plné řidičů pod návykovými látkami. V Brně jich zadrželi již přes 500.

Pětistým prvním se stal muž, kterého se hlídce podařilo zadržet o den později. Ukázalo se, že řidič jezdil pod vlivem extáze. Během prohlídky vozidla však policisté narazili na další překvapení.

"V kufru nalezli plastový pytel se sušenou rostlinou. Podle charakteristického zápachu šlo o konopí. K sušené marihuaně se hlásil spolujezdec. Přesnou kvalifikaci jeho jednání určí až znalecký posudek rostlinné drti," doplnil Šváb.

drogy