pátek, 19 červen 2015 13:26

Střelce z Žebětína zadržela policie na Slovensku. Viní ho z pokusu o vraždu

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Policistům se ve čtvrtek po čtyřech dnech podařilo zadržet jednadvacetiletého mladíka, který v pondělí 15. června krátce před 13. hodinou vystřelil v Žebětíně na řidiče auta. Utekl na Slovensko, čeští policisté ho však s pomocí slovenských kolegů dostihli. Nyní mu za pokus o vraždu hrozí až dvacet let ve vězení.

"Díky velmi dobře spolupráci se slovenskou policii, Národní centrálou SIRENE Odboru mezinárodní policejní spolupráce, Krajským státním zastupitelstvím v Brně a Městským soudem v Brně, jehož soudce vydal na základě podnětu krajského státního zástupce evropský zatýkací rozkaz, se hledaného podařilo ve čtvrtek v odpoledních hodinách na Slovensku zadržet," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Podle policie přistoupil k okénku řidiče a chtěl ho střelit do hlavy. Muž však instinktivně uhnul a z místa ujel. To mu pravděpodobně zachránilo život. Mladý útočník poté ještě přepadl večerku v Žebětíně.

Kriminalisté nasadili desítky policejních pátračů, psovoda i vrtulník, muže se ale hned po činu najít nepodařilo. Rozběhlo se proto rozsáhlé vyšetřování. O hledaném mladíkovi jsme psali zde.

"Policisté vyslechli stovky osob, prověřovali kontakty a styky podezřelého a využili jsme operativně pátrací prostředky, které nám umožňuje trestní řad. Podařilo se nám zjistit, že podezřelý by se měl nacházet na Slovensku," doplnila Vedrová. Tam ho také policisté zadrželi a zajistili i zbraň, ze které střílel. Podle všeho patřila jeho otci, který ji držel legálně.

Zadržený mladík je nyní stíhaný pro pokus o vraždu, loupež, nebezpečné vyhrožování, krádež a nedovolené ozbrojení a hrozí mu až 20 let za mřížemi.