úterý, 16 červen 2015 10:55

Strážníci řešili domácí násilí. Syn týral svou matku

Napsal(a)
Oběťmi domácího násilí jsou muži i ženy. Oběťmi domácího násilí jsou muži i ženy. Hibr, flickr.com

Nedělní večer narušil v bytovém domě v Brně křik ženy. Sousedům nebylo volání o pomoc lhostejné, a tak zavolali na tísňovou linku 156. Na místo dorazila nejbližší policejní hlídka, která přijala oznámení o domácím násilí.

"Volání o pomoc se večer rozléhalo bytovým domem na východě Brna, kde podle sousedů týral svou jednasedmdesátiletou matku její čtyřiačtyřicetiletý syn," uvedl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

Operační středisko dostalo oznámení o hluku vycházejícího z jednoho z bytů od sousedů. Na místo okamžitě vyjela nejbližší autohlídka, aby situaci zkontrolovala. "Svědci strážníky navedli až k bytu důchodkyně, která jen s velkými obtížemi přišla otevřít," pokračoval Ghanem. Vchod do jejího pokoje byl totiž zatarasen skříněmi a dalším nábytkem a starší ženě tak dalo velkou práci překážky odklidit.

Při vstupu do bytu si policisté všimli, že jeho obyvatelka je viditelně vystrašená. "Žena se hlídce svěřila, že ji syn údajně udeřil násadou od koštěte a ona má z potomka dlouhodobě strach," vysvětlil mluvčí.

Shodou okolností byl násilník v době příjezdu hlídky stále v bytě. Strážníci ho proto zadrželi a předali přivolaným státním policistům pro podezření ze spáchání trestného činu.