úterý, 19 květen 2015 09:47

Mladík se nepoučil a okradl bezdomovce. Po pěti dnech na svobodě se vrátil do vězení

Napsal(a)

Nejdříve mladý muž okradl bezdomovce, pak i jeho družku. Ta si však jednání mladíka nenechala líbit a šla krádež i polohu pachatele nahlásit na policejní služebnu. Policisté pak lupiče zadrželi a jak se ukázalo, není to tak dávno, co opustil vězeňskou celu.

"Brněnští kriminalisté v těchto dnech řešili případ loupeže v ulici Benešově. Mladík přišel k bezdomovci, který seděl na lavičce, udeřil ho, vzal mu batoh a šel si sednout nedaleko za svými známými," sdělila mluvčí policie Andrea Straková.

Tím to však neskončilo. K okradenému muži po chvíli přišla jeho družka. Muž ukázal na pachatele prstem s tím, že odcizený batoh patřil právě příchozí ženě. Ta se poté odvážně vydala získat svůj batoh zpátky. Mladík však byl neústupný a batoh nechtěl vrátit. Na to reagovala žena vytažením telefonu s tím, že zavolá policii. Muž ji však napadl a telefon jí vzal. Následně ji ještě prohledal a našel další telefon, který rovněž odcizil.

"Žena následně věc oznámila na služebně. Další den kontaktovala policii poškozená znovu s tím, že ví, kde se nachází muž, který ji předchozí den napadl a okradl," uvedla Straková. Na místo se proto vydala policejní hlídka a šestadvacetiletého muže zadržela.

Zloděj měl stále u sebe oba ukradené mobilní telefony, ke kterým, podle jeho slov neví, kde přišel. Mladík byl na základě zjištěných informací obviněn z trestného činu loupeže. Nyní mu hrozí až deset let za mřížemi, které opustil pouhých pět dní před krádežemi.