čtvrtek, 14 květen 2015 11:37

Mladíci přepadli kvůli dvěma stovkám devítiletého chlapce. Zachytily je u toho kamery

Napsal(a)
Dva mladí pachatelé, kteří přepadli devítiletého chlapce a oloupili ho. Dva mladí pachatelé, kteří přepadli devítiletého chlapce a oloupili ho. Policie ČR

Devítiletý chlapec z Líšně zažil dost možná své první loupežné přepadení. Dva mladíci si ho vyhlédli už v tramvaji a přepadli ho kvůli dvěma stovkám, které u něj viděli. Celý čin však zachytil kamerový systém. Policisté znají podobu obou pachatelů a pátrají po nich.

"Kriminalisté z 1. oddělení doposud marně pátrají po dvou pachatelích loupežného přepadení z Líšně. Ti si zřejmě vytipovali svou oběť v tramvaji, když si označovala jízdenku. Devítiletý hoch přitom totiž nevědomky ukázal obsah peněženky," sdělil mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Dva mladíci poté hocha sledovali až k domu, do kterého je pod falešnou záminkou chlapec vpustil. Ze záznamu lze vidět, že chlapec se cítil značně nekomfortně. Neustále se ohlížel a spěchal k výtahu.

Poté, co se oba pachatelé ujistili, že na chodbě nikdo není, zatarasili dveře od výtahu a po chlapci začali požadovat dvě stě korun, které dříve zahlédli v peněžence. Chlapec jim peníze ihned vydal, pravděpodobně ze strachu. "Pachatelé s velkou drzostí poděkovali a vzápětí utekli," popsal Šváb.

Policisté se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Kdokoli by útočníky z fotografií poznal, ať se obrátí se na tísňovou linku 158.

pachatele 3 pachatele 2