pondělí, 10 listopad 2014 01:00

Muž v montérkách na luxusním kole upoutal strážníky. V kapse vezl pervitin

Napsal(a)
Zloděj kola měl u sebe i injekční stříkačku s pervitinem. (Ilustrační snímek) Zloděj kola měl u sebe i injekční stříkačku s pervitinem. (Ilustrační snímek) www.pixabay.com

Projížďka na kradeném drahém horském kole se nevyplatila třiačtyřicetiletému muži v ušpiněných montérkách. Kontrast pracovního oblečení a luxusního bicyklu totiž upoutal brněnské strážníky. Ti ho v Dukelské ulici vyfotili a následně zastavili. Kromě kradeného kola měl cyklista u sebe i stříkačku s pervitinem. Předat kumpánovi už ji nestihl.

„Stejné horské kolo, jaké se před několika dny ztratilo z půjčovny, uviděli v neděli odpoledne strážníci při kontrole Husovic. Zpozorněli o to víc, že na velmi charakteristickém a poměrně luxusním bicyklu s doplňky ve zlaté barvě a bílými plášti jel muž v ušpiněných montérkách," řekl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Strážníci proto podezřelého muže na náměstí Republiky preventivně zkontrolovali. Jejich tušení, že je kolo kradené, se potvrdilo. Výrobní číslo se totiž shodovalo s číslem hledaného bicyklu. "Strážníci proto třiačtyřicetiletého muže vyzvali, aby zůstal na místě do příjezdu přivolané státní policie," dodal mluvčí.

Situace se ale ještě zkomplikovala, když se okolo hlídaného muže začal ochomýtat šestadvacetiletý mladík. Se zadrženým cyklistou se v rychlosti pokusil vyměnit si bundu. V tom mu sice městští policisté zabránili, všimli si ale, jak si mladší z mužů schoval v dlani drobný předmět.

"Přes opakované výzvy se snažil odejít pryč. Hlídka ho zastavila s pomocí donucovacích prostředků a zjistila, že šlo o injekční stříkačku," popsal Ghanem. Strážníci oba muže zadrželi. Ti po příjezdu státní policie potvrdili, že stříkačka obsahuje pervitin. Policisté si případ převzali a nadále ho prošetřují.