úterý, 21 duben 2015 11:29

Brňanka kradla zboží v obchodech. Jako maskování nosila paruky

Napsal(a)

Mladá žena z Brna od začátku roku kradla v různých obchodech alkohol a drogerii. Celkem si odnesla lup za více než dvacet tisíc korun. Aby zakryla svou identitu před policií i prodavačkami, používala různé paruky. Když ji náhodou poznali, pokousala dokonce manažerku prodejny. Poslední pokus o krádež se jí však stal osudným.

"Od začátku roku hned několikrát kradla v obchodech devětadvacetiletá žena z Brna. Z regálů brala bez placení alkohol i drogistické zboží. Když policisté sečetli všechny krádeže, škoda přesáhla 20 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

V jednom případě ji však poznala manažerka prodejny. Když se ji pokusila zadržet, zlodějka ji kousla do ruky a utekla. Ukradené zboží si schovala v průchodu jednoho domu. Po čase se tam vrátila, věci už ale byly pryč.

Vydala se proto loupit znovu. Další krádež se jí však stala osudnou, protože ostraha prodejny ji poznala a zadržela. Ta ji pak předala do rukou královopolské policie, která zkoumala další případy krádeže, ze kterých ženu podezírala. Identifikaci jim ale ztěžovaly právě paruky, které při krádežích nosila.

Po dalším šetření se však policistům ženu i tak podařilo identifikovat a mohli jí dokázat další případy.

"Za krádeže ve zkráceném přípravném řízení obdržela šestnáctiměsíční trest odnětí svobody," dodal Šváb.