úterý, 14 duben 2015 09:37

Mladík balil ryby do slevových obalů. Cizinec si jich za dva tisíce odnesl čtyřicet kilo

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Mladý prodavač ryb prodával cizinci ryby a mořské plody s výraznou slevou. Cizinec pak mladíka odměnil finanční částkou a oba dva na tom vydělávali. Pracovník ostrahy si však podvodného jednání všiml, když cizinec zaplatil za kalamáry, kilo a půl lososa a půl kila tuňáka sto třicet pět korun. Muže zadržel a přivolal policie.

"Podezření z trestného činu podvod čelí v těchto dnech dva muži. Jedná se o devětatřicetiletého cizince a jednadvacetiletého prodavače ryb. Mladík pracoval na úseku prodeje ryb v jednom z obchodních domů, kde ho oslovil nakupující s žádostí, aby mu čerstvé ryby prodával za nižší cenu," vysvětlila tisková mluvčí policejního orgánu Andrea Straková.

Prodavač na nabídku kývnul a začal cizinci balit ryby ve výprodejovém balení, přestože ryby byly čerstvé. Cizinec tak kupoval ryby výrazně pod cenou.

Od března takto navštívil prodavače nejméně osmkrát, přičemž si během svých zvýhodněných nákupů odnesl kolem čtyřiceti kilo ryb a mořských plodů. Za ně zaplatil celkem dva tisíce korun, skutečná hodnota však byla mnohonásobně vyšší, kolem dvanácti tisíc korun.

Nyní oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.