čtvrtek, 09 duben 2015 10:37

VIDEO: Brněnští strážníci zastavili zdrogovaného motorkáře až hrozbou střelby

Napsal(a)

V sobotu po deváté hodině večer si autohlídka brěnských strážníků všimla motorkáře, který jí jel vstříc na cyklostezce na Svitavském nábřeží. Řidič motorky na výzvu zastavení však zareagoval únikem. Okamžitě se proto za ním vydali. Podařilo se ho zastavit až po hrozbě použití služební zbraně.

"Když strážníci rozsvítili majáky a výzvu 'STOP', řidič prudce motocykl strhl a ujížděl směrem na Cejl. Strážníci ho okamžitě začali pronásledovat a přes vysílačku podali operačnímu středisku hlášení, jež uslyšela z radioprovozu i hlídka psovodů, která také zamířila na rozhraní centra města a Husovic,“ uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Motorkář ujížděl městem přes ulice Jana Svobody, Husovickou, Nováčkovou a Hálkovou až na Dukelskou třídu. Autohlídka ho však stále pronásledovala a neustále vyzývala řidiče k zastavení. Ten však na opakované výzvy nereagoval a pokračoval dál na Sportovní nábřeží. To už však nebyla druhá hlídka daleko.

"Psovodi nadjeli motorkáři do Gargulákovy ulice, kde mu postavili do cesty služební vozidlo. Zastavila ho však až hrozba použití služební zbraně,“ pokračoval mluvčí. Motorkář sesedl z motorky až po několika výzvách a strážníci jej ihned zkontrolovali, zda není ozbrojen.

Ukázalo se, že osmatřicetiletý muž přišel o řidičský průkaz kvůli řízení pod návykovými látkami. Sám se k tomu přiznal. "Strážníci ho předali pro podezření ze spáchání trestného činu státním policistům. Hlídka muži provedla test na drogy, jenž i v tomto případě prokázal užití pervitinu,“ dokončil popis vzrušující honičky Ghanem.