úterý, 07 duben 2015 10:56

Muž se snažil udělat dojem na prodavačku knih. Vymyšlené přepadení z něj mělo udělat hrdinu

Napsal(a)
Muž se svým chováním snažil udělat dojem na prodavačku knih. Ilustrační snímek. Muž se svým chováním snažil udělat dojem na prodavačku knih. Ilustrační snímek. pixabay.com

Neobvyklý způsob námluv zvolil devětadvacetiletý muž v centru Brna. Nafingoval přepadení a pak šel za prodavačkou knih, ke které choval sympatie, žádat o pomoc. Ta zavolala na tísňovou linku. Z milostného vyznání ale nakonec nic nebylo.

"Na policii se přes tísňovou linku v uplynulých dnech obrátila prodavačka knih a oznámila, že v ulici Dornych měl být napaden muž. Trojice pachatelů ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety měla devětadvacetiletého muže na ulici povalit na zem, pořezat ho na ruce a vzít mu hodinky,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Muž se však trojici mužů dokázal ubránit a podařilo se mu utéct do nedalekého knihkupectví. Napadený zde znal prodavačku, kterou poznal před dvěma dny. Ta ihned zavolala na tísňovou linku. Celou situací se pak začali zabývat kriminalisté. 

"Po prověření všech skutečností a výslechu poškozeného však zjistili, že napadení si muž vymyslel. Ruku si dokonce sám pořezal žiletkou, kterou následně zahodil,“ doplnila Straková. Důvodem tohoto jednání byly totiž sympatie, které muž k prodavačce choval. Chtěl obměkčit její srdce a udělat dojem. Nakonec se mu to ale nepodařilo.

"K činu se částečně nesvéprávný muž doznal a velice toho litoval,“ uzavřela Straková.