úterý, 07 duben 2015 09:57

Muž s kyjem narušil sobotní bohoslužbu. Vyhrožoval, že donese granát

Napsal(a)

Lidé se často těší na svátky. Očekávají totiž, že si odpočinou od práce a užijí si trochu klidu. Na Bílou sobotu navštěvují věřící mši, která je charakteristická poklidnou atmosférou bez hudby. Bohoslužbu v Podolí na Brněnsku však narušil muž s masivním dřevěným kyjem. Poté, co byl vyveden ven, ještě hrozil návratem a donesením granátu.

"Tiché rozjímání bez znění zvonů a hudby charakteristické pro Bílou sobotu narušil čtyřiačtyřicetiletý muž, který si do chrámu přinesl dřevěný kyj a narušoval mši. Sukovici mu odebrali duchapřítomní muži, kteří jej vyvedli z kostela," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Následně ještě agresor s výhružkou, že "se vrátí s granátem a vyhodí to tady do vzduchu" odešel do domu, ze kterého odmítal přes výzvy přivolané policejní hlídky vyjít ven. "Jeho příbuzná navíc na policisty z okna křičela, že muže vydá pouze přes svou mrtvolu. Vzhledem k výhružkám agresora, který mohl být ozbrojen, vyrazila na místo i zásahová jednotka,“ dodala mluvčí.

Speciální jednotka nakonec zasahovat nemusela. Muž po opakovaných výzvách vyšel z domu a ukončil tak drama ještě před jejím příjezdem.

Ukázalo se, že agresivní muž byl opilý. "Dechová zkouška prokázala přes tři promile alkoholu. Policisté jej zadrželi, převezli do policejní cely a případ dále šetří pro podezření z výtržnictví," uzavřela Vedrová.

Muži nyní hrozí až dva roky ve vězení.