úterý, 07 duben 2015 09:19

Mladík cestoval nočním rozjezdem s neobvyklým suvenýrem. Strážníci jej na zastávce zadrželi

Napsal(a)
Mladík se rozhodl odnést si ze Šilingrova náměstí dopravní značku. Mladík se rozhodl odnést si ze Šilingrova náměstí dopravní značku. Městská policie Brno

Poměrně kuriózní případ se stal v neděli o půl druhé ráno v centru Brna. Řidič noční linky číslo 92 si v autobuse všiml cestujícího, který v ruce držel dopravní značku. Mladík si však suvenýr domů nedonesl. Strážníci městské policie si na něj po vyrozumění dopravním podnikem počkali na Hlavním nádraží.

„Mladík přiznal, že označení slepé pozemní komunikace odnesl ze Šilingrova náměstí. Případem se bude zabývat přestupková komise, která za odstranění, poškození nebo přemístění dopravní značky může uložit pokutu do 300 tisíc korun,“ uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Devatenáctiletému mladíkovi tak hrozí, že z poměrně levné legrace se stane drahý zážitek. Přitom to není první případ, kdy v Brně došlo ke krádeži dopravního značení. Ale nejspíš ještě nikoho nenapadlo přestěhovat svůj úlovek pomocí veřejného dopravního prostředku.