úterý, 31 březen 2015 13:55

Agresivního řidiče nezastavila ani střelba, policejní auto se pokusil vytlačit

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Dramatická honička se odehrála v sobotu v noci v Brně a pokračovala až na Blanensko. Agresivní řidič se pokusil ujet policejní hlídce a na jejich auto dokonce najížděl. Muže zákona se tak snažil vytlačit ze silnice. Nereagoval ani na střelbu, která zasáhla zadní část jeho vozu. Policisté ho nakonec z vozu museli vytáhnout násilím.

"Policisté ze speciální pořádkové jednotky stavěli krátce po půlnoci v ulici Lesnické vozidlo Mazda. Řidič ovšem na znamení k zastavení zareagoval sešlápnutím plynu a začal zběsile ujíždět," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Hlídka se pustila do pronásledování a v ulici Merahutově se do akce zapojili také policisté z oddělení hlídkové služby. Muž za volantem však na opakované výzvy k zastavení nereagoval a řítil se přes Lesnou a Soběšice stále dál.

"Na služební vozidlo dokonce najížděl a snažil se jej vytlačit ze silnice. V neobydlené oblasti proto policisté přistoupili k užití zbraně a zasáhli auto do zadní části včetně kola," popsala mluvčí.

I s poškozeným vozidlem ovšem řidič agresivně ujížděl až do obce Adamov, kde byl hlídkami zablokován a zastaven. Muž odmítal z auta vystoupit a držel se volantu. "Z tohoto důvodu policisté řidiče zpacifikovali za užití donucovacích prostředků. Šestatřicetiletý muž s trestní minulostí byl pod vlivem drog a nyní čelí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Straková.