pondělí, 30 březen 2015 08:21

Muž se pokusil upálit na Moravském náměstí. Poléval se benzínem a škrtal zapalovačem

Napsal(a)
Policisté museli nešťastníkovi vzít zapalovač. Policisté museli nešťastníkovi vzít zapalovač. Policie ČR

Dramatický zákrok mají za sebou policisté z brněnské speciální pořádkové jednotky. Na policii zavolal svědek, který v parku v centru města viděl pravděpodobně sebevraha. Muž se poléval benzínem a chystal se upálit. Na místo okamžitě vyrazila hlídka a skutečně našla na lavičce muže, který si u hlavy škrtal zapalovačem. Museli proto rychle zakročit.

"Ve středu v nočních hodinách kontaktoval policii přes tísňovou linku 158 oznamovatel s tím, že na Moravském náměstí v parku na lavičce sedí muž a polévá se dle zápachu nějakou hořlavinou. Oznamovatel se obával, že muž se pokusí o sebeupálení," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Na místo proto urychleně dorazila hlídka a spatřila nešťastníka, jak si polévá hlavu benzínem a v druhé ruce drží zapalovač, kterým neustále škrtá.

"Vzhledem k této nebezpečné situaci byli policisté nuceni ihned zakročit. Profesionálně a bez váhání za užití hmatů a chvatů osobě i přes aktivní odpor odebrali zapalovač i láhev s benzínem. Na místě našli také lano," popsala mluvčí.

Dvaapadesátiletý muž byl zjevně opilý. Potvrdila to i dechová zkouška, která mu naměřila 3,17 promile alkoholu v dechu. "Ke svému jednání se nijak nevyjádřil a skončil v péči lékařů, kteří stejně jako policisté budou zjišťovat, jaké trápení muže přimělo k pokusu skoncovat se životem tímto otřesným způsobem," uzavřela Straková.