středa, 18 únor 2015 09:11

Opilý mladík močil v podchodu pod nádražím. Staršího muže pak napadl lahví

Napsal(a)
Opilec na muže zaútočil skleněnou lahví. Ilustrační snímek. Opilec na muže zaútočil skleněnou lahví. Ilustrační snímek. pixabay.com

Na ošetření v nemocnici skončil v sobotu večer osmapadesátiletý muž, když ho opilý mladík napadl skleněnou lahví. Muž ho napomenul, protože močil na stěnu v podchodu pod hlavním nádražím. Z místa se pak opilec snažil ujet tramvají, strážníci městské policie ho ale dostihli.

"Podezřelý, který jednu ze stěn podchodu použil jako toaletu, na muže údajně zaútočil skleněnou lahví. Vyslaná hlídka městské policie začala zraněnému okamžitě poskytovat první pomoc a přivolala zdravotníky," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Popis podezřelého, který prý ihned utekl a odjel hromadnou dopravou, předali strážníci vysílačkou další autohlídce. Ta si ve služebním vozidle vytipovala tramvaj číslo 12 jedoucí k Úzké ulici a nadjela jí k zastávce.

"Uvnitř tramvaje skutečně cestoval podnapilý mladík odpovídající popisu, který navíc podle svědků ohrožoval další lidi ve vozidle. Nebyl schopný smysluplné komunikace a strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu předali státním policistům," popsal mluvčí.

Poraněného muže pak odvezla sanitka do nemocnice.