Policie pátrá po dvojici zlodějů. Kradli ve zlatnictví v Brně i Břeclavi - Zprávy Brno
×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 28

Vytisknout tuto stránku
pátek, 13 únor 2015 17:48

Policie pátrá po dvojici zlodějů. Kradli ve zlatnictví v Brně i Břeclavi

Napsal(a)
  •   
Dvojice zlodějů ve zlatnictví. Dvojice zlodějů ve zlatnictví. redakce

Brněnští kriminalisté spolu s břeclavskými kolegy pracují na dvou krádežích ve zlatnictvích. Muž a žena vždy přišli společně do prodejny se šperky a v nestřežený moment kradli. V jednom případě vzali plato se zlatými řetízky, v druhém drahý prsten. Pachatelé si dohromady odnesli šperky za téměř 170 tisíc korun.

"Třináctého listopadu vešel do obchodu v Břeclavi muž s ženou. Vypadalo, že čekají jako normální zákazníci ve frontě. V prodejně pobyli asi 5 minut. V nestřeženém okamžiku využili zaneprázdněnosti obsluhy, která až následně zjistila, že spolu s dvojicí zmizelo i půl plata zlatých řetízků za více než 100 tisíc korun," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Při prověřování případu kriminalisté zjistili, že se pravděpodobně stejná dvojice dopustila obdobné krádeže i v centru Brna.

"Tady byli v prodejně pouze s prodavačem, od kterého si nechali odemknout vitrínu a podat náušnice. Ve stejném okamžiku muž odcizil prsten za 62 tisíc korun. O zkoušené náušnice žena neprojevila zájem a pár i s lupem prodejnu opustil," popsal mluvčí.

Policie nevylučuje, že se podobných kousků dopustili i na dalších místech. Povedenou dvojice však zachytiliy městské kamery před vlakovým nádražím v Břeclavi.

"Pokud někdo pozná zloděje na videozáznamu, nebo ví, kde se aktuálně nachází, nechť se ozve policistům prostřednictvím linky 158. Děkujeme za spolupráci," požádal Šváb.

zlodeji zlatnictvi zlodeji zlatnictvi2

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.