středa, 04 únor 2015 11:12

Mladík se s kamarádem přetahoval o batoh. Skočil přímo pod rozjeté auto

Napsal(a) kol
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Hloupé chyby řidiče i chodce stály za dvěma nehodami, které se staly v úterý v Brně. V obou případech došlo ke střetu auta s chodcem. Jednou byla vina na řidiči, podruhé však mladík doslova skočil před jedoucí auto, když se s kamarádem přetahoval o batoh. S těžkým zraněním skončil v nemocnici.

"Hned ke dvěma závažným nehodám s chodci vyjížděli v úterý brněnští dopravní policisté. V Kuřimské ulici v sedm hodin večer srazil devětatřicetiletý řidič sedmašedesátiletou chodkyni. Ta šla po přechodu pro chodce od nástupního ostrůvku MHD," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Sám řidič do protokolu uvedl, že neměl dostatečně očištěné čelní sklo, a chodkyni tak neviděl.

Velmi nepříjemný zážitek má za sebou také šedesátiletý řidič, který už nestačil odvrátit střet se sedmnáctiletým mladíkem.

"Jak se později ukázalo, mladý muž se na chodníku přetahoval se svým kamarádem o batoh. V kritický okamžik se však pustil a ocitl se přímo před autem. I tento chodec skončil v nemocnici, utrpěl těžké zranění," dodal mluvčí.

Policisté si tak podle Švába do statistik připsali další dvě nehody, kterým šlo snadno předejít dodržováním základních pravidel pro chování na pozemních komunikacích.