čtvrtek, 29 leden 2015 11:21

Zmatený řidič ušel bosý 10 kilometrů. U auta na dálnici nechal hever, oblečení a Bibli

Napsal(a)
Kousek od odstaveného auta nechal řidič batoh, v němž se nacházela Bible. Kousek od odstaveného auta nechal řidič batoh, v němž se nacházela Bible. www.pixabay.com

Opuštěné odstavené auto Škoda Fabia na dálnici D1 kousek za Brnem upoutalo v neděli odpoledne pozornost policistů. Naskytl se jim nezvyklý pohled, vedle vozu ležel hever a kousek opodál poházené kousky oblečení a batoh s Biblí. Začala rozsáhlé pátrání po řidiči.

"Auto bylo uzamčené, uvnitř se nacházela pouze reflexní vesta a klíče. Vedle vozidla ležel hever. V okolí pak policisté našli navigaci, autolékárničku nějaké svršky, a také batoh, ve kterém byla Bible,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Policisté nechali auto odtáhnout a začali pátrat po zmizelém řidiči. Pomohla jim v tom nalezená náboženská kniha.

"Na titulní stránce bylo uvedené jméno a adresa majitele vozidla. Na základě zjištěných informací policisté kontaktovali pastora Apoštolské církve v Ústí nad Labem, který uvedl, že dotyčného zná a že měl jet do Prahy,“ řekla Straková.

Po několika hodinách se policistům ve spolupráci s celníky podařilo večer muže najít. Byl až u motorestu vzdáleného deset kilometrů od odstaveného vozidla.

"Nešťastník se nenacházel v dobré psychické kondici, byl zmatený a neustále povídal něco o sektě, navíc neměl boty. Po vyšetření lékařem skončil v péči odborníků v nemocnici,“ doplnila mluvčí.