pátek, 23 leden 2015 18:17

Nesnáším sprejery, utrousila vandalka před policisty. Díky tomu ji dopadli

Napsal(a)
Policisté narazili v městském centru při hlídce na sprejerskou partičku. Policisté narazili v městském centru při hlídce na sprejerskou partičku. Policie ČR

Mladí delikventi, kteří čmárali po domech v centru Brna oranžovým sprejem, skončili v noci ze čtvrtka na pátek ve vazbě. Sama pachatelka na sebe totiž upozornila svou prostořekostí. Když policisté náhodou procházeli kolem partičky, která měla výtvory na svědomí, neodpustila si usvědčující poznámku.

"Hlídka míjela v noci v Orlí ulici dívku doprovázenou dvěma mladíky. Žena utrousila poznámku, že nesnáší sprejery," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. Policisté tomu nevěnovali pozornost a pokračovali dál. Zarazili se v Novobranské ulici, kde spatřili na jednom z domů čerstvě nastříkaný oranžový nápis.

sprey spreyer1
"Ihned se vydali zpět za trojicí. U Měnínské brány zahlédli onu dívku, jak sprejuje na okno a její dva kamarádi tomu přihlížejí," popsala mluvčí.

Dívka se snažila policistům utéct, to jí ale nepomohlo a skončila v poutech. "Ukázalo se, že všichni pachatelé byli pod vlivem alkoholu, přičemž nejvíce byla posilněná právě slečna, která nadýchala 2,34 promile," řekla Straková.

spreyer2 spreyer3
V okolí policisté po zadržení delikventů našli další posprejované budovy. "Osmnáctiletá dívka a mladíci ve věku devatenáct a dvaadvacet let se budou zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci," uvedla mluvčí.

Z policejního vyšetřování vyplynulo, že za sebou obvinění už v minulosti mají podobné případy vandalství. I to jim patrně přitíží.