čtvrtek, 15 leden 2015 12:26

Opilý nesmíte řídit, varovali muže strážnici. Jen co se otočili, vyrazil na silnici

Napsal(a)
Muž si před řízením dopřál alkohol, nadýchal dvě promile. Muž si před řízením dopřál alkohol, nadýchal dvě promile. www.pixabay.com

Muž, který se viditelně posilnil alkoholem, vzbudil v úterý v noci rozruch u benzínové pumpy v Hradecké ulici. Značně podroušen se tam posadil do zaparkovaného auta a vypadalo to, že by mohl chtít odjet. Jeden z přihlížejících diváků proto okamžitě přivolal městskou policii.

Strážníci na místě spatřili za volantem třiačtyřicetiletého cizince, kterého oslovili s žádostí o vysvětlení situace.

"Muž tvrdil, že v autě sedí již delší dobu, zdříml si v něm, a rozhodně se nechystá nikam odjíždět. Z jeho dechu strážníci zřetelně cítili vypitý alkohol, a tak muži pro jistotu zdůraznili, že až do vystřízlivění nesmí řídit," uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Hlídka před opuštěním benzínové pumpy informovala kolegy, aby muže po jejich odjezdu kvůli bezpečnosti provozu ještě jednou zkontrolovali. Opatrnost se jim vyplatila. "Už po minutě muž před zraky druhé hlídky nastartoval a vydal se na frekventovanou čtyřproudou silnici," popsal mluvčí.

Strážnici se spojili se státními policisty a ve spolupráci s nimi auto zastavili. "Hlídka republikové policie muži naměřila dvě promile alkoholu v dechu a případ si převzala pro podezření ze spáchání trestného činu," doplnil Ghanem.