Zprávy krimi Brno
Rodiče malých dětí a majitele domácích zvířat oslovují v těchto dnech na parkovištích brněnští strážníci s velmi vážně míněným varováním. Nikdy nenechávejte dítě ani zvíře osamoceně v autě, upozorňují letáky městské policie.
Do celoměstské akce Jehla se zapojilo skoro 40 strážníků a 4 asistenti prevence kriminality, kteří prošli téměř 50 dětských hřišť a také jejich okolí. Letos doplnili tradiční jarní akci městské policie také členové spolku Archeo Moravia, kteří do terénu vyrazili s detektory kovů.
V neděli dostali policisté hlášení o hádce dvou partnerů v Králově Poli. Během ní měla být údajně poraněna žena, a tak se na místo vydala policejní hlídka. Pravděpodobně ale nečekali, kolik úsilí nakonec budou muset vyvinout, aby celou situaci vyřešili. Samotný příjezd strážníků totiž agresivního partnera…
Závažný případ "bloggera" řešili brněnští kriminalisté skoro dva roky. Muž z Brna umisťoval od prosince 2013 na internet příspěvky, které se týkaly výroby drog a další kriminální činnosti. Kromě toho se rasisticky vyjadřoval v různých diskusích. Administrátorovi stránek pak dokonce vyhrožoval zabitím. Kriminalistům se však v…
Ke kurióznímu konfliktu vyjížděla v úterý dopoledne hlídka brněnské městské policie. Tři lidé se hádali, uráželi a údajně i napadali kvůli ořechům, které byly jedné z účastnic. Mladšímu muži a ženě se však nelíbilo, že je majitelka napomenula, aby je netrhali. Hlídka případ nyní postoupila…
Dvěma zcela odlišnými krádežemi se o víkendu zabývali brněnští strážníci. V jednom případě šlo o buchty, v tom druhém pak o drahé zboží z hobbymarketu a videotelefon. Ačkoli se cena ukradeného zboží výrazně lišila, mají oba případy pro podezřelého "hloupého Honzu" i milovníka elektra podobné důsledky.
Závažný případ napadení museli o víkendu řešit strážníci. Mladou ženu měl její známý s kamarádem fyzicky napadnout v jejím bytě v centru Brna. Žena kvůli obavám o své zdraví zavolala na tísňovou linku 156.
V Brně se policistům podařilo dosáhnout smutného jubilea. Zadrželi totiž již pětistého řidiče automobilu, který byl pod vlivem drog. O to smutnější však tento úlovek byl, že šlo o těhotnou ženu, která byla za podobný čin chycena i loni.
Policisté z Králova Pole museli uklidňovat agresivní ženu, která je fyzicky napadla. Nikomu však nezpůsobila zranění, neboť devětapadesátiletá útočnice byla ozbrojena papírovou krabicí, kterou jednoho policistu udeřila do hlavy.
Mladá žena z Brna byla odsouzena k trestu odnětí svobody za opakované krádeže, avšak za mříže se ji evidentně nechtělo. Dosud se tak úspěšně ukrývala. K policistům se však dostaly informace, že by se mohla nacházet na bytě ve Starém Lískovci. Proto se tam ihned…
Městští strážníci obdrželi v neděli v noci oznámení dvou sedmnáctiletých mladíků. V brněnské městské části Bystrc byli napadeni větší skupinkou výrostků, která je zbila a okradla. Na místo ihned vyjely tři hlídky městské policie. Desetičlennou skupinu pak objevili nedaleko.
V neděli večer upoutal pozornost hlídky městské policie muž, který se pohyboval v ulici Dornych. Táhl za sebou totiž bezmála čtyřicet metrů dlouhý drát, který se snažil za chůze nenápadně svinout. Policisté muže zastavili, aby jim vysvětlil své podivné chování. Ukázalo se, že drát jen…
Vypadalo to na romantické odpoledne. Osmapadesátiletá žena z Brna se seznámila s o patnáct let mladším mužem v jenom z barů na Nádražní ulici. Slovo dalo slovo a svůdník ji pozval do svého domu. Z původně pozdního obědu se však pro ženu stal téměř boj…
V neděli ráno museli brněnští policisté řešit důsledky teplých letních dnů. Na Brněnské přehradě se přímo na veřejnosti oddával pár necudnostem. Ty však pohoršovaly okolní spoluobčany, kteří zavolali městskou policii. Starší milenecký pár tak má na kontě přestupek.
Na konci června vyjeli jihomoravští hasiči k rozsáhlému požáru nepoužívané ubytovny pod Červeným kopcem v Brně. S ohněm bojovali čtyři hodiny, nakonec však budova lehla popelem. Předběžnou škodu vyšetřovatel odhadnul na 15 milionů korun, příčina vzniku požáru je zatím neznámá.
V pondělí odpoledne museli brněnští strážnici na poště v Králově Poli uklidňovat rozzuřenou starší ženu. Seniorka tam nejprve slovně a poté i fyzicky začala napadat mladší zákaznici, která stála u přepážky a vyřizovala si své záležitosti. Údajně kvůli tomu, že ji zdržovala v podání loterijního tiketu.