V neděli dostali policisté hlášení o hádce dvou partnerů v Králově Poli. Během ní měla být údajně poraněna žena, a tak se na místo vydala policejní hlídka. Pravděpodobně ale nečekali, kolik úsilí nakonec budou muset vyvinout, aby celou situaci vyřešili. Samotný příjezd strážníků totiž agresivního partnera ještě více rozohnil.

Magistrát města Brna dále pracuje na zlepšování stavu ovzduší a lepší informovanosti Brňanů. I kvůli tomu byly v budovách několika magistrátů nainstalovány elektronické informační panely, kde může veřejnost zjistit aktuální stav čistoty ovzduší v brněnských ulicích. Město si od toho slibuje větší zodpovědnost lidí vzhledem k čistšímu ovzduší.

Závažný případ "bloggera" řešili brněnští kriminalisté skoro dva roky. Muž z Brna umisťoval od prosince 2013 na internet příspěvky, které se týkaly výroby drog a další kriminální činnosti. Kromě toho se rasisticky vyjadřoval v různých diskusích. Administrátorovi stránek pak dokonce vyhrožoval zabitím. Kriminalistům se však v minulých dnech podařilo vyšetřování závažného případu ukončit a muže obvinit.

Závažný případ napadení museli o víkendu řešit strážníci. Mladou ženu měl její známý s kamarádem fyzicky napadnout v jejím bytě v centru Brna. Žena kvůli obavám o své zdraví zavolala na tísňovou linku 156.

Město Brno nadále podporuje vědu a vzdělání, a tak místní hvězdárna na začátku září plánuje otevřít novou vědeckou stezku. Expozice bude volně přístupná po celý kalendářní rok. K její instalaci budou využity dotace z evropských fondů.