Hodinu po půlnoci v noci na pátek vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu v Brně na ulici Filipínského. Plameny způsobily téměř půlmilionovou škodu. Nikdo se však nezranil. Na místě zasahovaly tři jednotky a oheň definitivně zlikvidovali ve čtvrt na tři ráno.

Dvěma zcela odlišnými krádežemi se o víkendu zabývali brněnští strážníci. V jednom případě šlo o buchty, v tom druhém pak o drahé zboží z hobbymarketu a videotelefon. Ačkoli se cena ukradeného zboží výrazně lišila, mají oba případy pro podezřelého "hloupého Honzu" i milovníka elektra podobné důsledky.

Ke kurióznímu konfliktu vyjížděla v úterý dopoledne hlídka brněnské městské policie. Tři lidé se hádali, uráželi a údajně i napadali kvůli ořechům, které byly jedné z účastnic. Mladšímu muži a ženě se však nelíbilo, že je majitelka napomenula, aby je netrhali. Hlídka případ nyní postoupila ke správnímu řízení jako přestupek proti občanskému soužití.

O víkendu se čerpací stanice nejen v Brně, ale i po celé České republice opět zaplní skauty. Uskuteční se totiž již 18. ročník tradiční sbírky Společně proti leukémii! Skauti a skautky v "krvavě" rudých tričkách budou projíždějícím autům umývat okna a řidiči jim na oplátku mohou vhodit dobrovolný příspěvek do zapečetěné kasičky. Řidiči je v Brně mohou potkat na čtyřech benzínkách, v celé republice pak jsou na skoro padesáti čerpacích stanicích.

Hvězdárna a planetárium Brno podala žádost na rozšíření a doplnění projektu Přírodovědného digitária. Za 17,7 milionu korun z evropských fondů se tak návštěvníci již na sklonku tohoto roku dočkají nových představení, speciálních projektorů, datové hyperwall a dalších unikátních zařízení. Koncem léta se navíc otevře Přírodovědné kognitorium - vědecká stezka za 7,4 milionu korun.