čtvrtek, 08 leden 2015 10:49

Nechám vás vysvléct z uniforem, vyhrožoval zloděj policistům

Napsal(a) klu
Zloděj si možná myslel, že když policisty zastraší, nechají ho jít.(Ilustrační snímek) Zloděj si možná myslel, že když policisty zastraší, nechají ho jít.(Ilustrační snímek) Ilustrační obrázek

Zvláštní taktiku vyhnutí se zatčení zvolil ve středu odpoledne mladý zloděj. Šestadvacetiletý muž ve Slatině kradl v areálu firmy měděný kabel a elektrosoučástky, chytili ho u toho ale zaměstnanci. Při zatýkání se pak snažil zastrašit policisty tím, že zná vlivné lidi a že si to „schytají".

"Ve středu odpoledne vyjížděla hlídka do areálu firmy v ulici Tuřanka, kde měli zaměstnanci zadrženého zloděje. Šestadvacetiletého muže si pracovníci všimli v okamžiku, kdy se pokoušel odcizit čtyřicetimetrový měděný kabel v hodnotě přes dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Když ho pracovníci chytili, nestačili se divit. U sebe měl ještě další elektrosoučástky, jako měděné pružiny a konektory v hodnotě asi šest tisíc korun.

"Po příjezdu hlídky se zloděj začal chovat velmi arogantně a odmítal spolupracovat. Při poutání začal klást aktivní odpor a vyhrožoval zasahujícím policistům, že má známé ve vládě a nechá je vysvléct z uniforem,“ popsala mluvčí.

Policisté se ale výhružek nezalekli. Muže zpacifikovali a převezli na služebnu, kde měl již co vysvětlovat kriminalistům. Mladík nyní čelí podezření z přečinu krádež, za který mu může hrozit až dvouletý pobyt ve vězení.