čtvrtek, 08 leden 2015 10:20

Opilá dívka se válela na ulici. V nemocnici pokousala lékaře

Napsal(a)
Dívka měla v krvi přes dvě promile alkoholu. Dívka měla v krvi přes dvě promile alkoholu. www.pixabay.com, Antranias

Bystrčtí policisté měli v úterý večer plné ruce práce s na mol opilou dívkou. Šestnáctiletá výtržnice utekla z výchovného ústavu, venku si opatřila alkohol a řádně se jím posilnila. Policisté ji našli ležet na ulici a nechali převézt do nemocnice, tam ale pokousala doktora.

"Kolem půl desáté jsme dostali na tísňové lince oznámení, že se ve Vondrákově ulici motá patrně opilé nebo zdrogované dítě," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. Když hlídka dorazila na místo, našla na ulici ležet silně podnapilou dívku.

Té se ale vůbec nelíbilo, že ji policisté vyrušují. "Na výzvu k prokázání totožnosti uváděla různá jména i data narození, nebyla schopna chůze a s hlídkou nespolupracovala," popsala mluvčí. Když se policistům nakonec povedlo provést dechovou zkoušku, zjistili, že má v sobě více než dvě promile alkoholu.

Přivolaní záchranáři dívku převezli do nemocnice, kde ovšem způsobila značný rozruch. "Ani tam nespolupracovala, jednoho z lékařů dokonce pokousala. Nakonec tedy putovala na záchytku," dodala Straková.

Policistům se podařilo zjistit, že se jedná o šestnáctiletou chovankyni výchovného ústavu na útěku. Během středečního dopoledne si ji pak vyzvedla hlídka k dalšímu opatření.